O bazie

logo_OAStudencka Baza Namiotowa w Radocynie (SBN w Radocynie) jest sezonowym obiektem noclegowym należącym do Oddziału Akademickiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Krakowie (OA PTTK Kraków).

Blacha z podpisemDziała w miesiącach wakacyjnych, lipiec i sierpień, a opiekę nad nią sprawują przewodnicy ze Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie (SKPG Kraków), Joanna Osoba oraz Łukasz Podolak „Pixel”.

Są tacy, którzy twierdzą, że jest to miejsce magiczne, gdzie czas jakby się zatrzymał. Coś w tym musi być. Od lat tęgie głowy tego świata próbują opisać i sklasyfikować zjawisko radocynizmu*, które towarzyszy niemal wszystkim odwiedzającym naszą bazę.

Cokolwiek by nie mówić, jedno jest pewne: SBN w Radocynie to miejsce położone z dala od dużych miast, wielkiej cywilizacji, codziennego pośpiechu, gonitwy za pieniądzem i władzą. Miejsce gdzie można odpocząć bez prądu i zasięgu, za to blisko natury, w tajemniczym klimacie Beskidu Niskiego. To miejsce gdzie można zasypiać wsłuchanym w wieczorny koncert żab i świerszczy lub siedzieć do rana przy ognisku i z gitarą w ręku śpiewać piosenki znane i te zupełnie zapomniane. Tu dzieciaki mogą mieć cały dzień niesamowitej, twórczej zabawy bez gapienia się w monitor i bezmyślnego klikania w joestick. To miejsce gdzie…no właśnie – magiczne miejsce.

Wielbiciele Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny, turyści plecakowi, rowerowi, mali i duzi wszyscy znajdą tutaj coś dla siebie ;).

Z bazowej kroniki…

Tak pobyt na bazie i radocynizm opisuje Adam

[…] Wpadliśmy tylko na chwilę zobaczyć jak wygląda bazowanie, w efekcie obecnie nie mam pojęcia która jest godzina i który dzień miesiąca, jaki miesiąc, mniej więcej rok, ale raczej mniej niż więcej. Mój obecny stan umysłu można wytłumaczyć występowaniem na tym terenie Radocyńskiej Anomalii Czasoprzestrzennej. Stopniowo niepostrzeżenie dostałem się pod jej wpływ krążąc po okolicznych szlakach wsłuchany w głos gór i dolin śniących swoją historię, opowieść o życiu w którym rzeczywistość i magia, historia i teraźniejszość powoli zaczynają cię przenikać i stajesz się ich częścią i już nie wiesz czy tu byłeś czy nie byłeś i tak naprawdę nie da się całkiem opuścić Radocyny. […]

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie !

Do zobaczenia, Radocyna team.

*radocynizm – jak pisaliśmy wyżej, ciężko to wytłumaczyć; najlepiej przyjść, zobaczyć i poczuć na własnej skórze.